
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Tavaly több mint tizenöt százalékkal nőttek a költségvetési bevételek Kovászna megyében az egy évvel korábbi adóbefizetésekhez viszonyítva – derül ki a Kovászna Megyei Közpénzügyi Igazgatóság tavalyi év első tíz hónapjára készített jelentéséből.
2019. január 14., 18:462019. január 14., 18:46
Háromszéken tavaly az első tíz hónapban 572 millió lej folyt be a közkasszába, míg egy évvel korábban ugyanebben az időszakban 496 millió lej. A jelentés szerint a bevételek meghaladták az adó-és pénzügyi hivatal (ANAF) becsléseit, 106 százalékban teljesítették az előirányzott bevételeket, vagyis 32 millió lejjel meghaladták a tervet.
A behajtható kintlévőségek ugyanakkor 8,3 százalékkal csökkentek. Az eredményességet azzal magyarázzák, hogy nőtt az adóbefizetési kedv, általánossá vált az online adóbevallás, ugyanakkor több felszólítást küldtek ki, a tartozásokat levolták a számlákról, behajtották a harmadik féltől, zárolták az ingó- és ingatlan vagyonokat az adósság fejében, ugyanakkor ráerősítettek az ellenőrző tevékenységre is.
A prefektúra honlapján nyilvánosságra hozott jelentés szerint tavaly az első tíz hónapban 5380 esetben összesen 21,3 millió lejt tartottak vissza az adósok számlájáról, 4158 esetben a harmadik féltől hajtottak be összesen 10,8 millió lejt. Lefoglaltak 249 értékesíthető vagyontárgyat 13,1 millió lej értékben, ebből 78 volt ingatlan, melyek értéke meghaladta a 7,8 millió lejt. Tavaly 529 cégnek ütemezték újra az adósságát, közülük 67 nem tudta tartani a határidőket, így esetükben újraindították a kényszervégrehajtást.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!