
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több ideiglenes távolságtartási végzést állítottak ki a Kovászna megyei rendőrök folyó év első felében, mint tavaly ebben az időszakban.
2020. július 14., 21:342020. július 14., 21:34
2020. július 14., 21:352020. július 14., 21:35
A rendőrség adatai szerint a családon belüli erőszak megfékezését célzó törvény alapján az év első felében összesen negyven ideiglenes távolságtartási rendeletet állítottak ki, hogy védjék az áldozatot a bántalmazó családtagtól. Tavaly az első hat hónapban összesen 27 esetben állították ki ezt az öt napra szóló dokumentumot, amelyet a bíróság hosszabbíthat meg.
Javulás mutatkozott ugyanakkor azon a téren, hogy egyre kevesebben szegik meg a rendeletet: miközben az elmúlt év első hat hónapjában a kiadott 27 távolságtartási rendeletből 13 esetben a bántalmazó nem tartotta be azt, idén a 43 eset közül csak tíz alkalommal fordult elő, hogy a bántalmazó nem tartotta a távolságot.
Kovászna megyében a gyermekvédelmi és szociális igazgatóság működtet sürgősségi befogadó központot, ahol átmeneti menedéket nyújtanak a családon belüli erőszak áldozatainak. A központ helyszínét nem hozzák nyilvánosságra, hogy a bántalmazó nem bukkanjon a családtagjai nyomára.
A szabályzat szerint a központban legtöbb hatvan napig maradhatnak a családon belüli erőszak áldozatai, ám lehetőség van az időtartam meghosszabbítására. Rövidebb időre a Máltai Szeretetszolgálat által működtetett éjjeli menedékhelyen is befogadják a bántalmazottakat.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
Elsüllyedt szerda reggel egy vontatóhajó a Konstanca megyei Midia kikötőben, folyamatban van az incidenskor a fedélzeten lévő személyek keresése és mentése – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Ma 16 óráig regisztrálhatnak a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az áprilisi országgyűlési választásra; jelenleg csaknem 492 ezren szerepelnek a levélben szavazók névjegyzékében.
Szerdán a parlament plénuma elé kerül vitára a 2026-os állami büdzsétervezet, miután a képviselőház és a szenátus illetékes szakbizottságai, majd a költségvetési bizottságok is megvitatták és elkészítették véleményezéseiket.
szóljon hozzá!