
Fotó: László Ildikó
Mintegy hét éve tartó halogatást követően októberben nekiláttak Székelyszentléleken a 13A és 13C jelzésű országutak kereszteződésében a körforgalom megépítésének. Az Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének projektje azonban a korábbi tervekkel ellentétben idén sem készül el, a munkálatok befejezése körülbelül jövő tavaszra várható.
2023. november 06., 08:012023. november 06., 08:01
Mint arról már több ízben beszámoltunk, a Farkaslaka községi útkereszteződésben az utóbbi években megsokasodott a balesetek száma, egyértelművé téve, hogy mielőbbi megoldásra van szükség, melyet egy körforgalom létesítésében láttak az illetékesek.
Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere korábban úgy nyilatkozott a Székelyhonnak, hogy
Fotó: László Ildikó
A községvezető azt is elmondta, hogy éveken át kérte az útügyi igazgatóság munkatársait, hogy építsenek körforgalmat, a veszélyes útkereszteződésbe, ahol már halálos kimenetelű baleset is történt.
Noha az önkormányzat szorosan együttműködött az útgondnoksággal a megvalósítás érdekében, a körforgalomépítés körüli huzavona közel hét évet tartott, végül a szükséges dokumentumok birtokában a közelmúltban elkezdődhetett az építkezés.
Fotó: László Ildikó
Kérdésünkre Cătălin Romanescu, az országos útgondnokság Hargita megyei kirendeltségének vezetője elmondta, hogy jelenleg még az úttesten kívüli munkálatok zajlanak:
Idén biztosan nem kell semmilyen forgalomkorlátozásra számítani az érintett útszakaszon – tudtuk meg Kovács Lehel polgármestertől.
Fotó: László Ildikó
Mint kifejtette, a jelenlegi munkálatok lehetővé teszik a forgalom zavartalan működését, mi több,
A polgármester közölte azt is, hogy a kivitelezésre négy hónap áll rendelkezésére a szakcégnek, ebbe az időintervallumba azonban nincsenek beleszámolva a téli hónapok, akkor ugyanis – többek között – az időjárási viszonyok, valamint a hóeltakarítás zavartalan működése miatt nem fognak dolgozni az útszakaszon.
Ennek fényében a rég áhított körforgalom átadása valamikor késő tavasszal várható.
Fotó: László Ildikó
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
szóljon hozzá!