
Megterhelő nyáron viselni a védőöltözetet. Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Csak a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházban legalább négymillió lejre lenne szükség, hogy kifizessék az alkalmazottaknak a koronavírus-járvány idejére megítélt pótlékokat, ám az egészségbiztosító pénztártól nem kaptak költségvetést ezek kifizetésére, és a kormány nem jelölte meg a pénzügyi forrást. Közben az egészségügyi szakszervezet per indítását fontolgatja, hogy a szakemberek megkapják a jussukat.
2020. augusztus 23., 16:462020. augusztus 23., 16:46
2020. augusztus 23., 16:472020. augusztus 23., 16:47
András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója elmondta, becsléseik szerint a készenléti és a veszélyességi helyzetben járó pótlékok kifizetésére legalább négymillió lejre lenne szükség. Az igazgató másrészt
A szakszervezet azért kellene harcoljon, és ezt én is támogatom, hogy a juttatásokat, a pótlékokat méltányosan ítéljék meg az egészségügyi alkalmazottaknak – mondta András-Nagy Róbert. Hangsúlyozta, akik teljes védőfelszerelésben kénytelenek dolgozni, kimerültek, hiszen nyáron még a védőmaszk is kényelmetlen, így ők valóban meg kellene kapják a pótlékokat.
A kórház vezetősége várja a megoldást a kormánytól, hogy milyen módon finanszírozzák ezeket a juttatásokat. A szakszervezet perrel fenyeget, sőt
Vasile Neagovici, a Sanitas szakszervezet Kovászna megyei elnöke szerint igazságtalan, hogy hónapokig pereskedjenek olyan juttatásokért, melyeket törvény szavatol.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
szóljon hozzá!