
Veszélyforrás. Sokszor tucatnyi lónál is több vonul át a sepsiszentgyörgyi lakótelepeken
Fotó: Sepsiszentgyörgyi szégyenfal/Facebook
A Sepsiszentgyörgyi szégyenfalon – az egyik Facebook-csoportban – rendszeresen visszatérő problémát jeleznek a helyi lakosok: lovak kószálnak a város lakótelepein, legelnek a zöldövezetekben, veszélyeztetik a forgalmat az utakon. A probléma a városvezetők számára is bosszantó.
2023. augusztus 04., 21:082023. augusztus 04., 21:08
Mindenki tudja, hogy a lovak a város északnyugati részén levő, roma közösség által lakott Őrkő negyedből kószálnak el és főleg a közeli – szomszédos – Szemerja negyedben bukkannak fel. Az sem kizárt, hogy
Az emberek azonban féltik a gyerekeiket, virágaikat, az autóikat, rosszallják az otthagyott trágyakupacokat. Miért is nem lehet orvosolni ezt a gondot? Ezt kérdeztük a sepsiszentgyörgyi városvezetőktől, hiszen tapasztalatunk szerint több más esetben nem késlekednek reagálni.
Úgy tűnik, most is léptek, hiszen Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta, hogy ezen a héten volt egy megbeszélésünk a roma lakosokat képviselő Amenkha egyesület vezetőivel, akiket megkértek, hogy tartsák felügyelet alatt a lovaikat. „Ők ezt megígérték” – mondta el az alpolgármester.
Antal Árpád polgármester szerint számos törvényes előírás hátráltatja a megoldást. Elméletileg megyeszinten kellene kijelölni egy olyan területet, ahová el lehetne szállítani a befogott lovakat. Ám nincs ilyen, nemcsak Kovászna megyében, hanem a környéken sem. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat is tervezi, hogy a leendő metropolisz-övezetben keres egy erre alkalmas helyet.
Egy ilyen telepnek is számos feltételnek kell eleget tennie, például hamvasztóval is kell rendelkeznie. Ez szintén nagy gond – taglalta a városvezető. Hozzátette: az sem megoldott, hogy mit tegyenek a lovakkal, ha lejár az a törvény által előírt idő, amíg kiválthatók. Hiszen ezekben az állatokban nincs mikrochip, nem azonosíthatók,
mert mikrochip (állatmegjelölés) hiányában a brassói állatkert sem vásárolhatja meg azokat. „Fotelben ülve egyszerű a történet, ám amikor meg kell oldani, akkor
– summázott a polgármester.
A helyzet hasonló a kóbor kutyákéhoz – példálózott az elöljáró. Az önkormányzatnak az a feladata, hogy befogja a kutyákat, majd a jogszabály szerint 14 nap múlva elaltathatja őket. Mint jelezte, nem az ő dolguk örökbe adni vagy öt évet tartani őket. Hogy a tizenötödik napon mi történik a kutyával, azt a civilek dolga megoldani – summázott a polgármester.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
3 hozzászólás