
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt héten egy koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált beteg hagyta el a sepsiszentgyörgyi kórházat, jelenleg az intézményben egyetlen fertőzöttet sem ápolnak, sőt a fertőzés gyanúja sem áll fenn egy bennfekvő betegnél sem, tájékoztat szerdán András-Nagy Róbert kórházigazgató.
2021. július 07., 18:042021. július 07., 18:04
2021. július 07., 18:072021. július 07., 18:07
Arra is kitért, hogy az elmúlt egy hétben haláleset sem történt a kórházban, amely összeköthető lenne az új koronavírus-fertőzéssel.
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában nem jelentettek új koronavírusos megbetegedést, tájékoztat a prefektúra. Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint Háromszéken az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma gyakorlatilag nulla. Jelenleg Kovászna megyében egyetlen aktív eset van, Gelencén, a településen az ezer lakosra vetített incidencia 0,19. Negyvennégy településen nem tartanak nyilván fertőzött személyt. Háromszéken július 7-éig 71 776 dózis oltást használtak fel, 31 762 személy kapta meg az oltás második adagját is, 3049 személyt a háziorvosok egydózisú oltással immunizáltak.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
szóljon hozzá!