
Fotó: Gecse Noémi
A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium névadásának 27. évfordulóját ünnepelték tegnap a patinás létesítmény dísztermében a hagyományos iskolanapok keretein belül. Az ünnepségen díjazták a kiemelkedően teljesítő tanulókat is.
2017. május 24., 15:582017. május 24., 15:58
2017. május 24., 16:202017. május 24., 16:20
A rendezvény az iskolahimnusz eléneklésével kezdődött az intézmény kórusának előadásában. Ezt követően Varga László igazgató tartotta meg ünnepi beszédét. Mint hangsúlyozta,
Fotó: Gecse Noémi
Kiemelte, ez egy többrétű ünnepség, amely négy pillérre épül: elsősorban az iskola névadásáról emlékeztek meg. Mintegy második pillérként az immár hagyományos iskolanapokat említette, harmadikként pedig az Iskola másként hetet. Ezenkívül a gimnázium elveit követve a tehetséggondozás – mint negyedik pillér – is helyet kapott a programban. Utóbbi kapcsán a kiemelkedő eredményeket elért tanulókat díjazták. Varga László beszéde végén egyúttal kiemelte,
Fotó: Gecse Noémi
Varga László felszólalása után az iskola tanulói által színpadra vitt zenés irodalmi bemutató következett felkészítőtanáraik vezetésével. Ezután a tanintézmény nyugállományba vonult tanárait köszöntötték egy-egy szál virággal.
Fotó: Gecse Noémi
A rendezvény második felében 58 tanulót és 23 felkészítőtanárt díjaztak; olyan tanulókról van szó, akik a hamarosan záruló tanévben tizenegy tantárgyban különböző országos és nemzetközi tanulmányi versenyen vettek részt és kiemelkedő eredményeket értek el. Az ünnepség az oktatási intézmény Zsigora néptáncegyüttesének műsorával zárult.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
szóljon hozzá!