
Fotó: Veres Nándor
A népszámlálás és a közoktatási rendszer kapcsolatáról tájékoztatja az általános és középiskolás diákokat és szüleiket Csíkszereda önkormányzata. Az iskolaigazgatókkal folyatott egyeztetések nyomán tíz magyar közép- és általános iskola, valamint két román nyelvű iskola is vállalta a közreműködést.
2022. május 05., 12:232022. május 05., 12:23
Kilencezer levelet küldtek ki a cenzus önkitöltős szakaszában való részvételre ösztönző kampány részeként az iskolás korúak családjainak. A csíkszeredai önkormányzat a közoktatási intézmények vezetőinek közreműködésével szervezte meg a kezdeményezést.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta: az iskolaigazgatókkal egyetértettek abban, hogy a népszámlálás eredményének közvetlen hatása lesz az oktatási rendszerre, és főként az anyanyelvi oktatásra.
– mondta el Korodi Attila a sajtótájékoztatón.
Míg az előző cenzus alkalmával mintegy százezer népszámlálóbiztos gyűjtötte az adatokat, idén éppen csak a húszezret közelíti a számuk, ezért
azaz hatósági személyazonosító iratok alapján rögzítik, mint romániai lakost, de vallási és nemzeti hovatartozása nem jelenik meg a statisztikákban.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
szóljon hozzá!