
Fotó: Pinti Attila
Országos viszonylatban Sepsiszentgyörgy élen jár a népszámlálási kérdőívek kitöltésében, de továbbra is magas azoknak a kérdőíveknek a száma, amelyeket nem érvényesített az Országos Statisztikai Hivatal.
2022. május 19., 19:592022. május 19., 19:59
Ezért május 20-tól, péntektől a város főterén érvényességi ellenőrző pontot nyitnak, ahol néhány másodperc alatt bárki ellenőrizheti a kérdőív kitöltésének helyességét, jelentette be csütörtökön közös sajtótájékoztatón Antal Árpád-András polgármester és Zsigmond József önkormányzati képviselő.
Ha kiderül, hogy az adatbevitel helytelen volt, azt nem érvényesítették, a számlálási biztosok segítenek újra kitölteni a kérdőívet. Az önkitöltési szakasz végéig, május 27-ig hétfőtől szombatig 10–18 óra között, valamint vasárnap 10-től 16 óráig, akik nem kapták meg a Statisztikai Hivataltól a kitöltésről szóló visszaigazolást, a főtéren felállított sátornál ellenőrizhetik a kitöltött kérdőív érvényességét.
Lényeges, hogy akik nem a bejelentett lakcímükön élnek, részt vegyenek az önkitöltési szakaszban. Mert a számlálóbiztosok a hivatalosan bejelentett lakcímen fogják keresni őket, részletezte Zsigmond József. Az Országos Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerint Sepsiszentgyörgyön jelenleg 36 360 személy, azaz a becsült lakosság 70,9 százaléka töltötte ki a népszámlálási kérdőíveket, így továbbra is az első helyen áll a megyeszékhelyek között.
Előzetes letartóztatásba került egy 15 éves brassói fiatal, miután több személygépkocsit megrongált, eleget téve egy közösségi oldalon kapott kihívásnak. Az egyik autó teljesen kiégett, a tűz pedig egy másik járműre is átterjedt.
95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész filmrendező, forgatókönyvíró és producer – közölte hétfőn a Variety a család közlésére hivatkozva.
Nem csökkentik tíz százalékkal a kórházakban, a mentőszolgálatnál és a sürgősségen dolgozók jövedelmét – közölte hétfőn Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a kormánykoalíció aznapi döntéseire utalva.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
A szenátus hétfőn elutasította azt a törvénytervezetet, amelyik szerint 2026-ban és 2027-ben a politikai pártok nem részesülnek költségvetési támogatásban.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
A következő két hétben országszerte hőmérséklet-ingadozásra és szinte napi jelleggel csapadékra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 16-március 1. közötti előrejelzéséből.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy nem ért egyet az orvosok, a tanárok, a csendőrök és a „milicisták” fizetésének csökkentésével.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Három Hargita megyei város polgármestere több mint 10 ezer aláírást adott át Bukarestben a miniszterelnök kancellárjának hétfőn, amelyben arra kérték, tegyék lehetővé az önkormányzatoknak, hogy még ebben az évben csökkenthessék az adókat.
szóljon hozzá!