
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredaiak 66 százaléka töltötte ki az online népszámlálási íveket, ezzel bekerült az öt legnagyobb részvételi arányú város közé az országban. Hargita megye országosan a második legjobb a részvételi adatokat tekintve – ismertette Korodi Attila csíkszeredai polgármester a népszámlálás országos koordinátora, Silvia Pisica jelenlétében hétfőn.
2022. május 16., 14:142022. május 16., 14:14
2022. május 16., 14:542022. május 16., 14:54
A koordinátor a kimagasló eredmények apropóján érkezett Csíkszeredába, ő a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: „Azért jöttünk, hogy megtudjuk, hogyan sikerült elérni ilyen rövid idő alatt ilyen jó eredményt, mert
A sajtótájékoztatón jelen volt Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök és Maria Abos, a Hargita Megyei Statisztikai Hivatal igazgatója is. A tanácselnök Silvia Pisica dicséretére úgy reagált: „A bizalom a legerősebb fegyverünk – ahol a polgárok és intézmények megbíznak egymásban, ott csodák születhetnek”.
A koordinátor továbbá az önkitöltés jelentőségére hívta fel a figyelmet: „Az információ az egyik legértékesebb valuta, hiszen pontos információk nélkül nem tudjuk, hogyan és merre fejlődjünk. Tudnunk kell, hogy hányan vagyunk, hány évesek az emberek, milyen erőfeszítést kell tenniük, hogy eljussanak az iskolába, a kórházba. A népszámlálás célja, hogy az emberek életszínvonalának emelését megkönnyítse”.
A népszámlálás online önkitöltős szakaszát meghosszabbították – május 27-ig hozzáférhetők az online kérdőívek.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!