
Fotó: Beliczay László
Idén második alkalommal szervezi meg a Harghita Business Center (HBC) partnereivel az Erdélyi Vállalkozói Iskolát (EVI). A tavalyi, első kiadás annyira sikeres volt, hogy a résztvevők a négy hétvégés képzés után kérték, legyen egy ötödik, „levezető” és kiértékelő hétvége is. A második kiadás a hétvégén indult, a szervezők ez alkalommal értékelő sajtótájékoztatót tartottak, ahol szó esett a jövőbeli tervekről is.
2022. március 25., 20:392022. március 25., 20:39
Az EVI második kiadása pénteken indult, az első hétvége helyszíne Székelyudvarhely, a Harghita Business Center inkubátorháza.
Szakács-Paál István, a HBC menedzsere a pénteki sajtótájékoztatón elmondta: a kezdeményezés 2021-ben indult, négy hétvégés sorozatként, változatos tartalommal, alkalmanként más-más tematikával.
Fotó: Beliczay László
Gyerkó László, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) elnöke kifejtette, az EVI egyik legfontosabb programja volt a RMKT-nek mint társszervezőnek, eredményes a projekt, öröm látni, hogy a résztvevő vállalkozók jó ötleteket és rálátást kapnak a helyi gazdasági helyzetre, valamint lehetőséget, hogy egy magasabb szintre vigyék a vállalkozásaikat.
Fotó: Beliczay László
Antal Lóránt, az EVI másik partnerszervezete, a Műhely Egyesület elnöke elmondta, Romániában ma nincs sehol olyan, az erdélyi magyar fiatalokat érintő képzés, ahol az üzleti gondolkodás felépítését megtanulhatják. Az ötlettől a vállalkozásig hosszú lehet az út, ebben próbálnak konkrét szakmai tanácsokkal segíteni.
– fogalmazott Antal.
Fotó: Beliczay László
Gergely László Zoltán, az RMKT alelnöke konkrét adatokat közölt: a tavalyi induláskor több mint ötven jelentkező közül választottak ki tizennyolcat, már akkor megfogalmazódott, hogy egy ötödik, értékelő és visszatekintő hétvégét is szervezzenek, ezt félévre rá meg is tartották.
Fotó: Beliczay László
A sajtótájékoztatón Szakács-Paál István a jövőbeli tervekről is beszélt. A harmadik évben változtatnának a célcsoport összetételén: még egyeztetés alatt áll, hogy a kurzust teljesen kezdőknek írják ki, vagy az üzleti életben már jelentős tapasztalattal rendelkezők jelentkezését várják majd, de
Fotó: Beliczay László
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
1 hozzászólás