
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Eddig 19 romániai és magyarországi fogat jelentkezett a negyedik nemzetközi fogathajtó versenyre, melyet negyedik alkalommal szerveznek meg a háromszéki Oltszemen június 24–26. között.
2022. június 08., 17:072022. június 08., 17:07
A megmérettetés mellett kulturális programok, humor, koncertek, kézműves vásár szerepel a programban, a kicsiket kalandsziget és lovaglás várja. „Az évente Oltszemen megszervezett fogathajtó verseny sikerességét és színvonalát igazolja, hogy egyre több fogat nevez be a világbajnokságra belépőt biztosító pontszerző erőpróbára. Idén 16 hazai csapat vesz részt, kettő pedig a szilvásváradi Állami Ménesgazdaságból és egy Tiszakécskéről. Nagy öröm számunkra, hogy a munkánk ily módon is visszaigazolást nyer” – fogalmazott Fodor István, Sepsibodok polgármestere.
A székelyföldi fogathajtók az országos mezőnyben is élen járnak, és számos világbajnokságon eredményesen képviselik az országot, mutatott rá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, hangsúlyozva, a székelyföldi lovassport hírnevét öregbíti az oltszemi világszínvonalú fogathajtó pálya, valamint az a tény, hogy »hazahozták« a világbajnok vérvonalú kisbéri félvért. A háromnapos rendezvény június 24-én, pénteken 11 órakor díjhajtással és bemutatóval kezdődik. Az eseményt a bodoki önkormányzat, Kovászna Megye Tanácsa, a Román Lovas Szövetség, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület és az AgroSic Egyesület szervezi.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
szóljon hozzá!