
Fotó: Farkas Gecse Noémi
Azonos légalkoholszintet mértek a rendőrök két járművezető esetében is hétfő este Csíkszéken: az egyik férfit Csíkszentléleken, a másikat Csíkkozmáson állították meg ellenőrzésre.
2021. augusztus 03., 21:122021. augusztus 03., 21:12
Alkohol befolyása alatt lévő gyergyóújfalvi sofőrt azonosítottak a rendőrök Csíkszentléleken hétfő este. A 123B jelzésű megyei úton haladó 39 éves férfi igazoltatása során 0,93 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda, ezért a rendőrök a csíkszeredai kórházba kísérték a véralkoholszint megállapítására, ám a járművezető megtagadta a vérvételt.
Egy 51 éves Csíkkozmás községi férfi sem úszta meg az ittas vezetést. A gépkocsivezető lakótelepülésen haladt, amikor megállították a hatóságiak, és az ő esetében szintén 0,93 mg/liter légalkoholszintet mértek, ráadásul az illető nem rendelkezett jogosítvánnyal – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Mindkét esetben eljárás indult.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!