
Egyelőre a helyén marad a baróti kultúrház névtáblája
Fotó: Benedek Huszár János/Facebook
Nem cserélik le a baróti művelődési ház tábláját – szögezte le Benedek-Huszár János az erdővidéki város polgármestere a Dan Tănasă-nak címzett hivatalos válaszlevelében.
2022. szeptember 13., 16:122022. szeptember 13., 16:12
Amint arról beszámoltunk a magyarellenes provokátor augusztus végén általa „előzetes panasznak” nevezett levélben szólította fel a baróti önkormányzatot, hogy

Levélben szólította fel a hivatásos feljelentőként és magyarellenes provokátorként ismert Dan Tănasă a baróti önkormányzatot, hogy 30 napon belül cseréljék le a művelődési ház tábláját, mert meglátása szerint törvénysértő.
A polgármester Facebook-oldalán tette közzé a terjedelmes válaszát, amelyben a beadvány minden pontját lebontja, cáfolja, kezdve azzal, hogy azt nem lehet „előzetes panasznak” minősíteni, és zárva azzal, hogy a beadvány „megalapozatlan és bosszantó”, ezért az abban foglalt felszólításnak nem tesznek eleget.
A polgármester ugyanakkor részletesen idézi a vonatkozó jogszabályokat és azok módszertanát, melyekből az derül ki, hogy
A baróti művelődési ház különben sem közintézmény, a helyi közbirtokosság tulajdonában van, az önkormányzat néhány termet bérel különböző kulturális rendezvények lebonyolítására – tájékoztatja az akadékoskodót a polgármester.
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
szóljon hozzá!