
Fotó: Facebook/Casa lui Patrocle – Animal Rescue
Folytatódik a hatósági vizsgálat annak a négy Neamț megyei férfinak az ügyében, akikről múlt héten került nyilvánosságra egy videó, amint négy medvebocsot szedtek ki egy barlangból. A vadállatokat nem találták meg.
2021. február 22., 13:322021. február 22., 13:32
2021. február 22., 13:332021. február 22., 13:33
Gheorghe Filip, a Hargita megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az Agerpres hírügynökségnek elmondta, a négy férfi ismételt kihallgatása után sem jutottak új információkhoz. Hozzátette, noha sikerült azonosítani a helyet, ahol a felvétel készült, és medvenyomokat is láttak a helyszínen, de sem a bocsokat, sem az anyamedvét nem találták meg.

Eljárás indult négy Neamț megyei férfi ellen, miután a Facebookon nyilvánosságra került egy videó, amelyen látható, amint a férfiak négy medvebocsot szednek ki egy barlangból. A Hargita és Neamț megyei rendőrség együtt folytat nyomozást az ügyben.
A szóvivő ugyanakkor hangsúlyozta, azt a feltételezést, miszerint medvebocs-kereskedelem állhat az ügy hátterében, semmi nem támasztja alá.
A Hargita Megyei Környezetőrség szakemberei is kiszálltak a helyszínre, hogy amennyiben megtalálják, ideiglenesen Balánbányára, a medve-visszavadító központhoz szállítsák a bocsokat, mivel azonban ez nem történt meg, továbbra is a rendőrség folytatja a nyomozást az ügyben.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
1 hozzászólás