
Fotó: Pinti Attila
Négy medve jelenlétét jelentették Székelykeresztúrról a hatóságiaknak kedden röviddel délelőtt 11 óra után – tájékoztat rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. május 07., 11:432024. május 07., 11:43
2024. május 07., 15:112024. május 07., 15:11
Négy medve jár fényes nappal Székelykeresztúron, a helybélieket a Ro-Alert rendszeren keresztül figyelmeztették a veszélyre. Egyébként nem ez az első eset, hogy több medve is lakott területre merészkedett a településen: március végén három nagyvadról érkezett jelentés, akkor azonban az esti órákban ólálkodtak a házak között. Ahogy néhány napja beszámoltunk róla,

Legalább három kifejlett medve bukkant fel az utóbbi időszakban Székelykeresztúron, volt olyan eset is, hogy jószágokat pusztított el. Egyelőre nem sikerült befogni egy egyedet sem a székelyudvarhelyi vadásztársulattól kölcsönkért csapdával.
Koncz Hunor János polgármester akkor úgy nyilatkozott, remélik, hogy a kölcsönkért csapda beválik, ugyanakkor a törvény által előírt bizottság tagjai folyamatosan készenlétben állnak, ha dönteni kell a településre tévedő medvék sorsáról.
A helyzet veszélyességének függvényében akár a kilövést is elrendelik, mivel a lakók biztonságát tartják a legfontosabbnak.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
szóljon hozzá!