
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha nem sokkal, de azért növekedett csütörtökhöz képest az új fertőzések száma Romániában.
2021. március 05., 13:502021. március 05., 13:50
2021. március 05., 14:242021. március 05., 14:24
| Járványhelyzet 2021. március 5-én | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 6333 (+18) | Országos | 820 931 (+4342) |
| Kovászna | 6033 (+8) | Elhunyt | 20 785 (+101) |
| Maros | 18187 (+50) | Gyógyult | 752 234 (+2561) |
Az elmúlt huszonnégy órában 4342 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 820 931-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Péntekig 6 133 554 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 36 337-et az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 11,9 százalékos.
Az elmúlt huszonnégy órában 101, koronavírussal diagnosztizált személy – 49 férfi és 52 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 20 785-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1067 személyt kezelnek, 752 234 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, ez 2561 új gyógyultat jelent.

Stagnál az új fertőzések száma a pénteki adatok szerint Hargita megyében, a haláleseteké viszont növekedett: hárman vesztették életüket az elmúlt huszonnégy órában a térségben. A fertőzöttségi arány szintén emelkedett.
Ami Székelyföldet illeti, Kovászna megyében 8, Hargita megyében 18, Maros megyében pedig 50 új esetet vettek nyilvántartásba.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,77;
Maros megyében 0,96;
Kovászna megyében 0,94 ezrelék.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
szóljon hozzá!