
Több embertől is pénzt csaltak ki az online térben tevékenykedő csalók. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Két fiatalembert helyeztek hatvan napos bírósági felügyelet alá, mert online térben elkövetett csalással gyanúsítják őket – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. május 24., 18:592021. május 24., 18:59
Egy 23 éves és egy 28 éves férfi ellen indítottak bűnvádi eljárást az ügyészség irányításával, azzal gyanúsítják őket, hogy március és május közötti időszakban 11 személyt tévesztettek meg, azzal, hogy egy általuk létrehozott online kereskedelmi platformon nem létező termékeket hirdettek, melyekért előleget vagy teljes összegeket vettek el.
További három férfit bűnrészeséggel gyanúsítanak, őket ugyanis meggyőzték, hogy részesedés fejében nyissanak bankszámlát, ahová a becsapott ügyfelek utalták a pénzt, amit bankautomatából vettek fel a gyanúsítottak.
A sepsiszentgyörgyi bíróság a hétvégén rendelte el a házkutatást, a Hunyad és a Szeben megyei rendőrök bevonásával vizsgálták át a két férfi lakását. A házkutatás során talált bizonyítékok alapján a két gyanúsítottat őrizetbe vették 24 órára, majd a bíróság elrendelte a hatvan napos felügyeletet.
A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy magánszemélyektől ne vásároljunk online, ne utaljunk előleget, hanem a csomag átvételekor fizessünk, ugyanakkor arra is figyelmeztettek, hogy a piaci árnál olcsóbban kínált termékek mindig gyanúsak.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
szóljon hozzá!