
Illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Meghatározatlan időre felfüggesztették a beteglátogatást a Sepsiszentgyörgyi Megyei Sürgősségi Kórház újszülött- és intenzív terápiás osztályán, az influenzás megbetegedések terjedése miatt.
2018. február 05., 20:542018. február 05., 20:54
2018. február 05., 21:362018. február 05., 21:36
A kórház közleményben tájékoztatott, hogy megnövekedett a heveny felső légúti megbetegedések száma, ezzel együtt a kórházban kezelt betegek megfertőződésének veszélye, ezért döntöttek úgy, hogy
Sánta Ferenc szakorvos a Kovászna megyei közegészségügyi igazgatóság járványtani szakértője a sajtónak azt nyilatkozta,
A szakorvos szerint, a megbetegedések száma három-négy hét múlva tetőzik, eléri a négyezret.
A lakosságnak azt javasolják, hogy kerüljék a tömeget, és tartsák be a higiéniai előírásokat, hogy megelőzzék a fertőzést, és annak a terjedését.
Kovászna megyébe 3300 adag influenza elleni oltást osztott le az egészségügyi minisztérium, ebből eddig 2900-at adtak be, így 400 dózis ingyenes vakcina még mindig igényelhető a háziorvosoknál.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!