
Fotó: Közüzemek Rt.
A csapvíz minőségével kapcsolatos találgatásokra ad kimerítő választ a háromszéki ivóvíz- és csatornaszolgáltató. A javítások után előfordul, hogy a vezetékes víz zavaros, ám leszögezik, ez nem jelent kockázatot az egészségre, ha a paraméterek az ivóvíz-törvény által szabályozott határok között vannak.
2021. április 18., 20:382021. április 18., 20:38
Mindenképpen a tiszta víz fogyasztását javasolják, ám a hálózati javítások során felszabadult lerakódások sem veszélyeztetik az egészséget, ezt a klórozással szavatolják. A csapvíz klórozását az 1900-as évek elejétől világszerte alkalmazzák, Romániában is törvény szavatolja.
Szántó Zsuzsa, a Közüzemek minőség, környezetvédelem és egészségbiztonsági irányítási rendszerének vezetője arról tájékoztat, hogy
A fogyasztók általában nem érzik klórosnak a vizet, ám a fertőtlenítés pontjához közel lakóknál jelentkezhet a klórszag. Ez esetben azt javasolják, hogy hagyják a vizet állni, a probléma 10-20 másodperc alatt megszűnik.
Fotó: Közüzemek Rt.
A Kovászna megyei csapvíz országos viszonylatban jó minőségű, általában mélykúti eredetű, kivéve Kovászna városát, ahol felszíni eredetű víz folyik a vezetékben. Bodzaforduló és Kovászna kivételével a víz vastartalmát kell csökkenteni.
Szántó Zsuzsa elmondta, nincs egyértelmű válasz arra, hogy a csapvíz vagy a palackozott víz a jobb minőségű, hiszen a palackozott vizek is eltérő minőségűek.
Fotó: Közüzemek Rt.
A vezetékes víz minőségét a Közüzemek négyóránként ellenőrzi az Egészségügyi Minisztériumban bejegyzett laboratóriumában: a szerves anyag tartalmat, a nitrit, PH értéket és az ammónia tartalmat értékelik.
Kozsokár Attila a Közüzemek igazgatója arra biztat mindenkit, hogy csatlakozzon a vízhálózatra, mert a legtöbb kút vízével van valamilyen gond, ami a vezetékes víznél garantálhatóan nincs.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik a háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
1 hozzászólás