
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az egészségügyi igazgatóságok országos programokra szánt költségvetési kerete már novemberben kimerült, és kiegészítést nem kaptak – ez többek között azzal jár, hogy a következő hónapokban nem tudnak több ingyenes tejport biztosítani.
2020. december 08., 19:452020. december 08., 19:45
A tejporra jogosultak listáját a háziorvosok állítják össze és juttatják el az egészségügyi igazgatóságoknak, a lista és a háziorvos által kiállított recept alapján pedig a tejport az önkormányzatok szociális támogatási igazgatóságai osztják ki. Gáspár Tünde, a Kovászna megyei egészségügyi igazgatóság munkatársa lapunknak elmondta,
Kifejtette, a szabályozás szerint egy kismama akkor jogosult az ingyenes tápszerre, ha nem tud szoptatni, vagy valamilyen betegség miatt ez ellenjavallt; ha az orvos úgy ítéli meg, a baba nem fejlődik megfelelően az anyatejtől; ha a gyerek állami gondozásba kerül, vagy elveszíti az édesanyját.
A jogosultság megállapításkor nem vesznek figyelembe szociális mutatókat, hangsúlyozta az igazgatóság munkatársa. Tapasztalata szerint az elmúlt évben növekedett ugyan az ingyen tejporra jogosultak száma, de nem olyan mértékben, hogy az indokolja a keret kimerülését,
Seres Lucia gyermekorvos meglátása szerint nem jár olyan súlyos következményekkel a program leállása, az orvos az anyatejes táplása híve.
– részletezte az orvos. Hangsúlyozta, ha minden orvos csak valóban indokolt esetben írná fel az ingyenes tejport receptre, akkor nem merül ki a keret, és jutna azoknak, akiknek valóban szükségük rá. Az orvos arra is kitért, hogy mivel az egészségügyi igazgatóságok országos programokra szánt költségvetése elfogyott, az orvosok nem kapják meg az immunizálások ellenértékét sem. Novemberben, decemberben a háziorvosi rendelőkben beadták az oltásnaptárban szereplő vakcinákat, az influenza elleni oltásokat, ám ezt a szolgáltatást csak akkor számolják el nekik, amikor lesz új országos költségvetés. Amíg elfogadják a jövő esztendei büdzsét, az egészségügyi minisztérium több hónapos tartozást halmoz fel a háziorvosok felé – mutatott rá Seres Lucia.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!