
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Noha elmenekült amikor igazoltatni akarták végül őrizetbe vettek a rendőrök egy maroshévízi férfit, akit másodszor kaptak rajta, hogy jogosítvány nélkül vezetett.
2021. április 23., 17:392021. április 23., 17:39
Egy 25 éves, jogosítvány nélkül autót vezető maroshévízi fiatalember akadt fenn a napokban a rendőrök szűrőjén. Szerda este, amikor egy helyi rendőrjárőr megállásra intette, a sofőr továbbhajtott, majd körülbelül 300 méter megtétele után megállt, és hátrahagyva az autóját, elmenekült a helyszínről. A hatóságok elől azonban nem sikerült meglépnie, hiszen a rendőrök azonosították és előállították.
A nyomozás során kiderült, hogy amellett, hogy a rendőrök elől elmenekülő férfi nem rendelkezett járművezetői engedéllyel, már folyamatban volt ellene egy eljárás jogosítvány nélküli járművezetés miatt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a fiatal férfit előbb őrizetbe vették, majd javasolták előzetes letartóztatásba helyezését.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
szóljon hozzá!