
Csak egy pici, de kitartó odafigyelés eredménye. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály nevezett be a sepsiszentgyörgyi L.A.B. Életmentő Kupakok Egyesület által meghirdetett idei kupakgyűjtő versenybe az október 31-ei határidőig. De mi ennek a célja?
2024. november 03., 15:042024. november 03., 15:04
2024. november 03., 15:082024. november 03., 15:08
A gyűjtést három kategóriában indítják: óvodások, elemista és gimnáziumi osztályok méretkeznek meg, illetve mérik meg az általuk gyűjtött kupakmennyiséget. A versenyben külön díjazzák a legtöbb 15 fős csoportokat és az annál nagyobb létszámú osztályokat.
Az üdítős- és vizes palackok, mosószeres, samponos flakonok kupakjainak gyűjtése március 3-ig tart, e napig kell feltölteniük egy online űrlapra a kemény zsákba csomagolt, lemért kupak mennyiségét a benevezőknek, és leadni a kupakokat a meghatározott gyűjtőpontokon. Kérésre a szervezők a szállításban is segítséget nyújtanak. Az eredményhirdetésre március 17-én kerül sor, de
így a nyereményeket az addig befolyó adományokból állítják össze az egyesület munkatársai.
Mint az egyesület alapítója és vezetője, Bács Emese elmondta, tavaly 16 500 lej gyűlt össze az ideihez hasonló versenyben begyűlt és értékesített kupakokból, melyeket mindig ugyanaz a Hargita megyei cég vesz át, kilogrammonként 1 lejes áron.
A versennyel kapcsolatos további részleteket az egyesület Facebook-oldalán találhatnak az érdeklődők.
A hétéves múlttal rendelkező civil szervezet az elmúlt év során – nemcsak a kupakok utáni bevételekből, hanem pénzadományokból, illetve tárgyi adományok értékesítéséből – összesen
11 betegnek és családjának nyújtott támogatást összesen 156 740 lej értékben;
32 hátrányos helyzetű gyermeknek szervezett ötnapos tábort teljes ellátással;
illetve iskolakezdésre 85 gyermeknek állított össze teljes tanszercsomagot.
A kupakgyűjtő verseny mellett az Életmentő kupakok egyesület jelenleg Mikulási tombolát szervez, hogy rászoruló családoknak élelmiszer-csomagot juttathasson karácsonyra. Tombolajegyeket az önkéntesektől lehet beszerezni, de akár online is, a pénzt a következő számlára lehet utalni (egy tombolajegy ára 2 lej): ASOCIATIA L.A.B.ELETMENTO KUPAKOK Swift-kód:RNCBROBU, IBAN: RO71RNCB0124153488200001 (lej); RO17RNCB0124153488200003 (euró). Megjegyzés: Tombola. Utalás után privát üzenetben küldik a számokat az igénylőnek. A sorshúzás december 5-én lesz, kozmetikai, játék- és könyvcsomagokat lehet nyerni.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
szóljon hozzá!