
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzatának Facebook-oldala
Az építkezés 99 százalékban kész van, már a berendezés folyamata zajlik Kézdivásárhely új járóbeteg-rendelőjében. Bokor Tibor polgármester a beruházás kapcsán elmondta: ha a közbeszerzés zökkenőmentesen halad, és az orvosi eszközök megérkeznek, néhány hét múlva birtokba vehető lesz az épület. A későbbiekben a kórház belgyógyászati osztályára irányítják a figyelmet.
2024. szeptember 03., 16:252024. szeptember 03., 16:25
A Regionális Operatív Program támogatásával megvalósult beruházásra 2019-ben írták alá a finanszírozási szerződést, a munkálatokat 2022-ben kezdte meg a Conico cég.
A betegek javára szolgál ugyanakkor, hogy a kórház régóta használhatatlan Vasút utcai bejáratát is megnyitják, az épület körüli teret az önkormányzat önerőből rendezi.
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzatának Facebook-oldala
Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere kérdésünkre elmondta: az építkezés csaknem teljesen befejeződött, a kialakított 12 orvosi kabinet eszközökkel való felszerelése viszont hátra van. Emiatt egyelőre még nem jelenthető ki pontosan, mikor nyithatják meg a betegek előtt a rendelőt, de ha a dolgok rendben haladnak, nem kell már sokat várni.
– nyilatkozott az elöljáró.
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzatának Facebook-oldala
Kezdetben 9 millió lejre becsülték a munkálatok értékét, de többek között az infláció és az építőanyag drágulása miatt mára ez az összeg meghaladja a 12 millió lejt.
„És akkor még van egy jelentős önrészünk, hisz ott a teret teljesen megújítjuk, átszervezzük. Megnyitjuk a Vasút utca felőli bejáratot, szeretnénk parkosítani, parkolókat készíteni” – részletezte Bokor Tibor. A térrendezés már a nyár folyamán elkezdődött, azóta látványos haladást értek el.
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzatának Facebook-oldala
Már korábban is szó volt róla, hogy a járóbeteg-rendelő felújításának befejeztével a belgyógyászati osztály régi épületét is szeretnék rendezni, amely már régóta romos állapotban van. Ezt adminisztrációs részleggé alakítanák át,
„Készül a hatékonysági tanulmány, a dokumentáció. Állítólag a PNRR-ben lesz külön kiírás egészségügyi központokra, és akkor majd be is nyújthatjuk a pályázatot” – ismertette a polgármester.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!