
Korábban utcára vonultak a tanintézetért. Archív
Fotó: Bíró Blanka
A közigazgatási bíróság alapfokon elutasította az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) keresetét, amelyben sepsiszentgyörgyi Kós Károly Szakközépiskola önállóságának megszűnéséről szóló tanácshatározatok érvénytelenítését kérték.
2017. július 03., 18:482017. július 03., 18:48
Bálint József, a néppárt Kovászna megyei elnöke lapunknak elmondta, a brassói táblabíróságon fellebbeznek. Az alapfokú ítélet indoklását még nem kapták meg, ám a döntést mindenképpen megóvják, és
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat az év elején döntötte el, hogy a Kós Károly Szakközépiskola jogi önállóságát megszünteti, és összevonja a Puskás Tivadar Szakközépiskolával. Az iskola tanárai, diákjai januárban utcára vonultak a döntés ellen tiltakozva. Elismerték, hogy az iskolaépület kihasználatlan, így belegyeznek, hogy elköltöznek, például a jelenleg a műhelyeiknek otthont adó ingatlanba, ám
A városvezetés tanulmányt készített az iskolahálózat ésszerűsítéséről, a Kós Károly iskola épülete jelenleg kihasználatlan, mert
A felperesek március végén fordultak a közigazgatási bírósághoz, kérve, hogy érvénytelenítsék a sepsiszentgyörgyi tanács a Kós Károly Szakiskola önállóságának megszűnéséről szóló két határozatát. Azt is kérték, hogy a per idejére függesszék fel a határozatokat, mert szeptember után hiába születik az ügyben kedvező ítélet, ha addig a tanintézetet beolvasztják, ám nem jártak sikerrel. A néppártosok abban reménykednek, hogy még az iskolakezdés előtt a javukra dönt a brassói ítélőtábla.
Nagy Zoltán Gyergyószentmiklós polgármestere beadta a jelentkezését, megpályázza az RMDSZ városi szervezetének elnöki tisztségét. A függetlenként megválasztott polgármester szerint ez a város érdekét szolgálja.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton visszahozták az országba, a rendőrök az Otopeni repülőtéren vették át, hogy három társával együtt börtönbe szállítsák.
Két ezüst minősítést hozott a svájci nemzetközi sajtversenyről a Caritas Vidékfejlesztés Pricske nevű sajtja. Bronz minősítéssel értékelték a nyárádszeredai Gabriella, illetve az újtusnádi Bömbi tejfeldolgozó egy-egy készítményét is.
Az alkotmánybíróság 2026. január 21-én tárgyalja az adóügyi intézkedésekről szóló törvénytervezetet, amelyet az államelnök kérésére a parlament újból megvitatott.
A fizetések nem csökkennek 10 százalékkal, minden intézmény szabadon dönthet arról, hogy konkrétan hogyan hajtja végre a közigazgatási reformtervezetben javasolt személyzeti kiadások csökkentésére irányuló intézkedést.
Csak a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek esnek el a nyugdíjuk 85 százalékától, ha ezt állami fizetéssel halmozzák – pontosította csütörtökön a Bolojan-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Ioana Dogioiu.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton hozzák vissza az országba – értesült ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Kártérítési pert indított a román állam Klaus Iohannis ellen egy nagyszebeni ingatlan felének jogtalan használata miatt.
A házi feladat intézményét módosító rendelettervezetet bocsátott csütörtökön közvitára az oktatási minisztérium.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
szóljon hozzá!