
Változásokat hoz az új év a brassói reptéren
Fotó: Tuchiluș Alex
Noha egy légitársaság távozik a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről januárban, az utasokat nem hagyják cserben: a Fly Lili helyét vélhetően a Ryanair veszi át, ugyanakkor a Wizz Air célállomásait is növelik.
2024. december 28., 13:432024. december 28., 13:43
2024. december 28., 13:442024. december 28., 13:44
A Fly Lili január 11-től felfüggeszti a brassói repülőtérről induló járatait az alacsony utasszámra, valamint a növekvő működési költségekre hivatkozva. A légitársaság pénteki bejelentésére a reptérfenntartó Brassó megyei önkormányzat is reagált, és leszögezte, hogy a Fly Lili távozása nem megoldhatatlan probléma, értesüléseik szerint
„A téli időszak általában nehezebb a légiközlekedési piac számára világszerte, de a reptér vezetősége, és a stratégiai fontosságú csomópontot üzemeltető cég vezetősége minden intézkedést megtesz annak érdekében, hogy ezt az átmeneti patthelyzetet áthidalja.
Jövő évtől a Wizz Air növeli a célállomások számát,
ugyanakkor egy másik fontos üzemeltető, a Ryanair is megérkezik Brassóba”
– húzták alá a közleményben.
A Brassó megyei önkormányzat szerint a légikikötő vezetősége az Air France légitársasághoz tartozó Transaviával is tanácskozik a Brassó–Párizs útvonal beindításáról.
Mi több, a repülőtér katonai komponensének bővítését érintő tárgyalások sem álltak le, amelyek révén „Vidombák Európa egyik legfontosabb NATO-repülőterévé válna”.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
szóljon hozzá!