
Tamás Sándor. Fizetnek, hogy ne kelljen még többet fizetniük
Kifizetődő az önkormányzatok számára, ha borsos árú, de professzionális ügyvédi irodákat alkalmaznak a peres ügyek rendezésére – hangzott el Kovászna Megye Tanácsának legutóbbi rendkívüli ülésén.
2017. április 13., 20:162017. április 13., 20:16
A képviselő-testület megszavazta, hogy ügyvédet fogadnak, aki képviselni fogja a hivatalt a fejlesztési minisztériummal szembeni pereskedésben.
Sztakics István, az önkormányzat jogi igazgatóságának vezetője rámutatott: a szerződést még 2008-ban kötötték meg, 2011-ben viszont változtak a közúti jelzőtáblákra vonatkozó előírások, így több táblát kellett kihelyezni, ez indokolta a pluszkiadást.
– szögezte le Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Tamás egyúttal megragadta az alkalmat, hogy megindokolja, miért érdemes magán ügyvédi irodákat fogadnia az önkormányzatnak. Korábban ugyanis az Erdélyi Magyar Néppárt tanácsosai kifogásolták az eljárást arra hivatkozva, hogy a hivatal saját jogi apparátussal rendelkezik. A megyei tanácselnök azzal érvelt: a nagyvállalatok nemzetközi ügyvédi irodákkal dolgoznak,
ha viszont ők is profik segítségét kérik, van esélyük nyerni, és visszakapni a költségeket.
Tamás Sándor azt hozta fel példaként, hogy korábban pert nyertek a megyei integrált hulladékgazdálkodási központ működtetőjének kiválasztására kiírt versenytárgyalás eredményét megóvó vállalkozással szemben. Ennek nyomán a cégnek ki kellett fizetnie az 5700 lejes perköltséget.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
szóljon hozzá!