
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két szabályosan közlekedő gyalogost is autóval sodortak el Csíkrákoson és Székelyudvarhelyen, alig néhány óra leforgása alatt – tájékoztatott közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. július 16., 18:332021. július 16., 18:33
2021. július 16., 19:052021. július 16., 19:05
Gyereket sodort el autójával egy férfi Csíkrákos községben csütörtök késő délután. A 66 éves, gyergyószentmiklósi férfi Madéfalva irányából haladt Csíkmadaras felé kisteherautójával, amikor elsodort egy tizenegy éves madéfalvi gyereket, aki szabályosan próbált átkelni az úton. A baleset következtében a gyalogos megsérült. A helyszíni vizsgálatok során a sofőrt alkoholszondával tesztelték, és eredménye negatív volt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak az ügyben.
Átjárón ütöttek el egy gyalogost Székelyudvarhelyen is, ugyancsak csütörtökön, a délutáni órákban. Ez esetben egy 51 éves női sofőr sodort el egy 47 éves, Galambfalva községből származó nőt a Bethlen Gábor utcában. A baleset következtében a gyalogos megsérült. Az autót vezető nő nem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!