
Idei újdonság, hogy a disznótoros fesztivál tízlejes kóstolójeggyel látogatható. Archív
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Fesztiváljellegű hangulat helyett szűkebbre szabott ünnepre készül Gyergyószentmiklós a városnapok alkalmával, de a szervezők így is színes programokat ígérnek december 3–6. között. Körvonalazódnak a Szent Miklós Napok programpontjai.
2022. november 23., 17:542022. november 23., 17:54
2022. november 23., 17:562022. november 23., 17:56
December 3-án kiemelt programként a XII. Kárpát-medencei Disznótoros Fesztivállal indul a 2022-es Szent Miklós Napok programsorozata. A fesztivál helyszínéül a Kossuth Lajos utca központhoz közelebb eső része szolgál.
„Az idei rendezvény újdonsága, hogy
Ugyanakkor a kóstolójegy mellé egy tombolaszelvény is jár, a fődíj pedig egy kombinált hűtőszekrény lesz” – nyilatkozta Benedek Árpád szervező. A XII. Kárpát-medencei Disznótoros Fesztivál idején, december 3-án reggel 7 és 9 óra között várják a csapatokat a kijelölt helyek elfoglalására, 10 órakor lesz az esemény hivatalos megnyitója, ezután bemutatják a csapatokat és a készítendő ételeket. Napközben Karmazsin, majd Tordai Zoltán Quintet népzenei koncertekre kerül sor, délután 4-től lesz a tombolasorsolás és eredményhirdetés. Főzőcsapatok jelentkezését még várják, határidő november 30.
Idén is lesz Szent Miklós-napi zsibongó, aminek a Salamon Ernő Gimnázium sportterme ad otthont. December 3-án délelőtt a Halvirág bábszínház előadással várja a gyerekeket, de a Zsibongóban lesznek téli tematikájú kézműves foglalkozások, valamint arcfestést is 10 és 13 óra között.
Szombaton este 7 órától Tonidob perkúció estre kerül sor több külföldi fellépővel a Szilágyi vendéglőben, ezt megelőzően kézművesvásár és könyvturi is lesz a Yourlivingroomban.
Vasárnap, december 4-én délután két kiállítás is nyílik, ekkor lesz a szokásos időben a második városi adventi gyertyagyújtás is. Hétfőn délelőtt lesz az ünnepi dísztanácsülés, este pedig
Itt a szervezők kérik az érintetteket, ha a családoknál lakcímváltozás történt, azt időben jelezzék feléjük. Este 7 órától a Monday Jazz Band muzsikál a Szilágyi vendéglőben.
December 6-án délelőtt 10 órától lesz a Szent Miklós-templom búcsúja, amelyen idén a testvértelepülések egyházainak képviselői is részt vesznek, délután könyvbemutatót tartanak, valamint a Szent Miklós-szobor előtt román nyelvű ünnepi dalok csendülnek fel. Ugyancsak december 6-án, az esti órákban a főtéren adventi vásár is lesz, és este 7 órától a gyerekek örömére muzsikál a magyarországi Buborék együttes.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
szóljon hozzá!