
Fotó: Székelyhon
Fölényes győzelmet aratott a vasárnapi helyhatósági választásokon Bokor Tibor, Kézdivásárhely hivatalban levő polgármestere, a szavazatok több mint 70 százalékát megszerezve. A helyi önkormányzatban várhatóan háromnegyedes többséget szerez az RMDSZ.
2024. június 10., 01:202024. június 10., 01:20
2024. június 10., 01:282024. június 10., 01:28
A 15 szavazókörzetből eddig nyolcnak az adatait dolgozták fel, eszerint az RMDSZ színeiben negyedik mandátumáért induló Bokor Tibor a szavazatok 71,26 százalékát szerezte meg, míg Imre Csaba, az EMSZ és a románpárt-szövetség által támogatott független jelöltre a választók 23,72 százaléka szavazott. Lukács Lászlót, az MPE jelöltjét a választásra jogosultak 5,02 százaléka támogatta.
A részleges adatok alapján Kézdivásárhely 17 fős önkormányzati képviselő-testületében a szavazatok 75,34 százalékával az RMDSZ várhatóan háromnegyedes többséget szerez, az EMSZ 17,05 százalékot, a PNL-PSD alkotta szövetség 4,24 százalékot, az MPE 3,37 százalékot ért el, így utóbbi kettő várhatóan nem szerez mandátumot.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!