
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Újabb 19 bölcsőde megépítésére biztosít finanszírozást kormányzati forrásból a fejlesztési minisztérium, ezek közül 15 Erdélyben, 4 a székelyföldi megyékben épül – olvasható Cseke Attila fejlesztési miniszter nyilatkozata az RMDSZ közleményében.
2022. november 03., 11:052022. november 03., 11:05
A beruházás révén több mint ezer kisgyermek számára biztosítanak bölcsődei helyeket – hangsúlyozta a szaktárcavezető, hozzátéve, hogy a fejlesztési minisztérium ezen felül 60 bölcsőde megépítésére biztosít kormányzati forrásokat, és 124-re biztosít finanszírozást a helyreállítási alapból.
A csütörtökön jóváhagyott 19 bölcsődével együtt összesen 203 új csecsemőotthon épülhet Romániában, ahol meleg étel előkészítéséhez alkalmas saját konyha, mosókonyha, orvosi rendelő, irodák, valamint játszó és hálószobák is helyet kapnak. Az épületeket energiatakarékosra és környezetkímélőre tervezik, amelyeknek a szükséges energiát megújuló erőforrásokból biztosítják majd.
Ezen kívül nagyméretű, 110 gyermek befogadására alkalmas bölcsőde épül Szatmárnémetiben, illetve közepes méretű, Brassóban, Kisjenőben, Borosjenőben valamint Angyalkúton, Arad megyében.
A fejlesztési minisztérium ugyanakkor kis méretű bölcsődéket épít még Érmihályfalván, Gelencén, Igazfalván, Magyarláposon, Kaplonyban és Lippán.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!