
Fotó: Országos vízügyi igazgatóság
A környezetvédelmi minisztérium által kezdeményezett Tiszta Romániát! kampányhoz csatlakozva a Kovászna megyei vízügyi hivatal, a környezetőrség munkatársai, az érintett települések önkormányzatai és önkéntesek összesen mintegy négy tonna szemetet gyűjtöttek össze a háromszéki folyók és patakok partjairól.
2022. április 20., 15:162022. április 20., 15:16
2022. április 20., 15:272022. április 20., 15:27
Az Olt folyót Bodok község területén, Oltszemnél takarították meg, ezen a szakaszon mintegy 150 kilogramm hulladékot szedtek össze. A Feketeügy folyó Szentkatolnánál elhaladó szakaszán 520 kilogramm háztartási szemetet és 48 kilogramm pillepalackot gyűjtöttek össze. Kovászna patakát Kovászna város közigazgatási területén takarították meg, az önkormányzat által beszervezett önkéntesek is segítettek, itt 400 kilogramm szemetet szedtek össze, ugyanannyit az Esztelnek-patak partjáról is.
Fotó: Országos vízügyi igazgatóság
A Tatrang folyó Kökösbácsteleken áthaladó szakaszán húsz kilogramm üveget, 120 kilogramm pillepalackot és 15 kilogramm fémet találtak. Erdővidéken, a Mély-patak mentén 1200 kilogramm szemetet gyűjtöttek össze, Kézdivásárhelynél a Kászon-patak mentén pedig további 600 kilogrammot. A vízügyi hivatal Facebook-oldalán „Tiszta vizek, felelősségteljes emberek” jelszóval kéri a háromszékieket, hogy csatlakozzanak a kampányhoz.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
1 hozzászólás