
Illusztráció
Négy tonna ócskavasat foglalt le egy Kovászna városi telepen a rendőrség. Nicoleta Tolvaj-Marin rendőrségi szóvivő csütörtökön arról tájékoztatott, hogy az ócskavastelep működtetői a rutinellenőrzés során nem tudták felmutatni a fémek eredetét igazoló dokumentumokat, ezért a teljes mennyiséget elkobozták, sőt 5000 lej bírságot is kiróttak.
2017. május 18., 17:272017. május 18., 17:27
2017. május 18., 17:282017. május 18., 17:28
A Kovászna megyei gazdasági rendőrség az elmúlt napokban átfogó ellenőrzést tartott, Baróton tizenkét kereskedelmi társaságnál és mezőgazdasági termelőnél vizsgálódtak, hét esetben bírságoltak, összesen 36 ezer lej értékben, Bodzafordulón pedig hét büntetést róttak ki 3300 lej összértékben. A megbírságoltak általában a kereskedelemre vonatkozó jogszabályokat sértették meg.
Nicoleta Tolvaj-Marin kirívó esetként említette, hogy Baróton elkoboztak harminckét ruhát és hét kilogramm hentesárut, mert ezek eredetét sem tudta dokumentumokkal igazolni a kereskedő.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
szóljon hozzá!