
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Négy óra alatt több mint kétszáz bírságot szabtak ki és összesen húsz jogosítványt függesztettek fel a közlekedésrendészek szabálytalanságok és a sebességhatár túllépése miatt a vasárnap tartott ellenőrzések során – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. április 15., 13:552024. április 15., 13:55
A Hargita és Maros megyei rendőrség összehangolt ellenőrzést tartott a 13A jelzésű országúton és az 578-as európai úton vasárnap 10 és 14 óra között, amely célja a közlekedésbiztonság növelése és a balesetek csökkentése volt.
A négy órás akció során több mint kétszáz büntetést szabtak ki szabálytalanságok, javarészt a kijelölt sebességhatár átlépése miatt.
– áll a közleményben.
Mint írják, a továbbiakban is számítani lehet hasonló ellenőrzésekre.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
szóljon hozzá!