Hirdetés
Hirdetés

Négy motoros is balesetezett hétvégén

Több motoros is balesetet szenvedett a hétvégén a Hargita megyei utakon. Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

Több motoros is balesetet szenvedett a hétvégén a Hargita megyei utakon. Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

Négy, önhibából történő motorkerékpáros baleset is történt a közutakon hétvégén Hargita megyében, egy autó pedig hídfőnek ütközött Csíkcsicsóban. A baleset következtében a négy utas megsérült – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.

László Ildikó

2021. augusztus 23., 17:042021. augusztus 23., 17:04

Egy 25 éves Csíkszentlélek községből származó férfi az E578-as jelzésű európai úton közlekedett autójával szombaton hajnalban Csíkszereda irányából Madéfalva felé, amikor Csíkcsicsónál átsodródott az ellentétes sávra és egy hídfőnek ütközött. A baleset következtében mind a sofőr, mind a vele utazó – egy 17 éves és két 19 éves csíkrákosi és szépvízi – fiatalok is megsérültek.

A hatóságiak vizsgálata során kiderült, hogy a gépjármű sofőrje nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben eljárás indult gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.

Hirdetés

Egy hétvége alatt négy motoros közúti baleset is történt

Egy 33 éves brassói férfi motorjával a 15-ös jelzésű országúton Borszék irányából Maroshévíz felé haladt pénteken este fél nyolc körül, azonban a Kránga-tető környékén elvesztette uralmát a járműve fölött, és az útra esett.

A szombati napon két motorosbalesethez is riasztották a hatóságiakat. Egy 33 éves székelykeresztúri férfi szenvedett balesetet délután, nem sokkal négy óra után Gyergyóújfalu községben. A motoros a 138-as megyei úton közlekedett Gyergyó irányába, amikor átsodródott az úttest jobb oldalra, egy üres telken felborult, a jármű pedig egy kerítésnek csapódott.

Ezt követően egy magyarországi 46 éves férfi is felborult motorjával délután öt óra környékén. A baleset a 12/C jelzésű országúton történt, a szóban forgó férfi a Gyilkos-tó irányából Gyergyószentmiklós irányába tartott, amikor a jármű irányíthatatlanná vált és vezetője az útra esett.

Egy 40 éves Kovászna megyei férfi és 37 éves szintén Kovászna megyei női utasa is balesetet szenvedtek vasárnap Újtusnádon vasárnap, nem sokkal négy óra után. A motorkerékpár utasai az E578-as jelzésű európai úton haladtak Brassó irányába, amikor egy veszélyes kanyarban a sofőr elvesztette uralmát a jármű fölött, utasával lesodródtak az úttestről és felborultak. A baleset következtében a motoros utasa megsérült.

Mind a négy esetben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást a hatóságiak.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Elszabadult a gázolaj ára, sürgős ellenőrzéseket követel a volt miniszter

Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.

Elszabadult a gázolaj ára, sürgős ellenőrzéseket követel a volt miniszter
2026. augusztus 18., kedd

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében

Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében
2026. augusztus 18., kedd

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében

Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online

A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online
2026. augusztus 18., kedd

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval

Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya

Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya
2026. augusztus 18., kedd

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek

Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek
2026. augusztus 18., kedd

Döntött az alkotmánybíróság a Románia és az IBRD közötti hitelmegállapodásról

Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&

Döntött az alkotmánybíróság a Románia és az IBRD közötti hitelmegállapodásról
Hirdetés