
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Négy megyei út felújítására nyújtott be pályázatot az Anghel Saligny-programban Kovászna Megye Tanácsa.
2021. október 25., 17:172021. október 25., 17:17
A testület határozata alapján átkerül a megyei önkormányzathoz a Barátost és Zabolát összekötő, Szörcsén, Orbaiteleken és Tamásfalván áthaladó, 16,7 km hosszú községi út, és már megyei útként újítják fel – ismertette Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A tervek szerint további három útszakaszt fognak felújítani az Anghel Saligny-programban:
Kőröspatakon egy 2,3 km-es útszakaszt, teljes körű modernizálással;
Sepsibükszádon az országúttól a vasútállomásig tartó útszakaszt és az ahhoz tartozó hidat;
valamint Angyalos és a vasúti átjáró közötti útszakaszt korszerűsítik.
„Idén az elmúlt három évtized legnagyobb költségvetéséből gazdálkodhatunk, ennek megfelelően számos fejlesztési elképzelésünk valósul meg, ugyanakkor az Anghel Saligny beruházási programnak köszönhetően újabb korszerűsítési, modernizálási beruházásokat tervezhetünk meg” – mondta Tamás Sándor.
A megyei tanácselnök azt is elmondta, hogy november 8-ig lehet pályázatot letenni a Anghel Saligny-programban, addig további fejlesztési elképzeléseket is ki fog dolgozni a megyei önkormányzat.
– hívta fel a figyelmet a tanácselnök, arra biztatva a vidéki települések polgármestereit, hogy készítsenek elő projekteket, amivel fontos fejlesztéseket lehet elindítani.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!