
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
A NATO belga és francia fegyveres erői hadgyakorlatot tartanak a sepsiszentgyörgyi lőtéren – figyelmezteti a város lakosságát Antal Árpád polgármester.
2022. május 09., 15:132022. május 09., 15:13
Az elöljáró Facebook-bejegyzésében tette közzé, hogy
Ebben az időszakban katonai felszereléseket szállítanak a városon keresztül a gyakorlat helyszínére.
Antal Árpád arra kéri a lakosságot, hogy őrizzék meg a nyugalmukat és ne essenek pánikba, hiszen mint köztudott, a lőtéren nem engedélyezett az éles lőszer használata.
Antal Árpád akkor felvette a kapcsolatot a hadügyminiszterrel és arra kérte, hogy az intenzív hadgyakorlatokat ne a városhoz közel tartsák, mert ez ijesztő a helyi emberek számára, valamint azt, hogy ezeket a gyakorlatokat előzetesen jelentsék be a sajtónak és az önkormányzatnak, mert ha értesítik az embereket, akkor nem rémülnek meg a fegyverek hangjától.
Mint ismert, a hadsereg tulajdonában levő 70 hektáros területet évek óta hiába kéri a város. A helyszínen csak vaktölténnyel gyakorlatozhatnak, mert a lőtér engedélyét tizenegy évvel ezelőtt visszavonták, akkor ugyanis egy onnan kilőtt puskagolyó az árkosi telkén kertészkedő nyugdíjas férfi közelében süvített el.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!