
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Ahogy leszáll az este, gyakran terjeng tikkasztó füst a sepsiszentgyörgyi Őrkő felől – az ott lakók gumiabroncsot és egyéb káros anyagokat égetnek. A környékbeliek feljelentést tesznek, a környezetőrség helyszínel, és szépen kéri az érintetteket, hogy ne tegyék ezt.
2024. augusztus 26., 19:412024. augusztus 26., 19:41
A Kovászna Megyei Környezetőrség a csendőrség közreműködésével tartott ellenőrzést Sepsiszentgyörgy Őrkő nevű városrészében, mivel a környékbeli (többségében a Borvíz utcai) lakóktól több bejelentés érkezett arra vonatkozóan, hogy sötétedés után a különböző hulladékok égetéséből származó füst terjeng arra.
Lucian Cândea, a megyei környezetőrség igazgatója jelezte, több hasonló célú, az Őrkőn végzendő ellenőrzést is beiktattak a munkaprogramjukba, az első kettő múlt szerdán és a pénteken zajlott. Elsősorban arra szeretnék rábírni az érintetteket, hogy ne égessenek autógumikat, kábeleket és egyéb hulladékokat. Azt azonban maga az illetékes is elismerte,
hiszen minden évben meg kell ismételni ezt.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
1 hozzászólás