
Ezen a helyen épül meg az új napközi
Fotó: Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség
Az új intézmény nyolcvan gyermek befogadására lesz alkalmas, és európai uniós részfinanszírozással épül. A beruházás értéke összesen 3,9 millió lej, amiből 2,8 millió lej vissza nem térítendő támogatás a Regionális Operatív Programból.
2019. június 19., 18:312019. június 19., 18:31
2019. június 19., 18:322019. június 19., 18:32
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség közleménye szerint Kézdivásárhelyen egyre nagyobb az igény a hosszabbított programmal működő napközi otthonokra, a kérések száma meghaladja a jelenlegi helyek számát, ugyanakkor az infrastruktúra egy része elavult. Az új ingatlant egy 1300 négyzetméteres telken építik fel,
A kivitelezést 2022 májusában fejezik be. A tervek szerint ide költöztetik az egyik olyan óvodát, amely az önkormányzat által bérelt épületben működik.
Jelenleg Kézdivásárhelyen összesen tizenegy millió lej értékben vannak folyamatban az oktatási infrastruktúra korszerűsítésére vonatkozó projektek, két óvoda és két elemi iskola épületét újítják fel.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
szóljon hozzá!