
Fotó: Bodor Tünde
Több százan látogattak ki szombaton a Sepsiszentgyörgy melletti Benedek-mezőre a Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete által megszervezett családi fesztiválra. Számtalan játékkal és koncertekkel várták a gyermekeket, szívet és lelket tápláló előadással a felnőtteket, de főként jó társasággal és nyitott szívvel. Mindezt – vagyis a szórakozást, okulást és a megtartó kötelékeket – az egyesület tagjait alkotó családok házon belül is megtapasztalják, erről vallottak a megkérdezett sokgyerekes szülők.
2024. augusztus 25., 10:092024. augusztus 25., 10:09
A fesztivál negyedik kiadására érkezett családokat Kardosné Gyurkó Katalin, a magyarországi Nagycsaládosok Országos Egyesületének és Fülöp Csaba, a szervező Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesületének elnöke üdvözölte, majd kezdetét vette a kötetlen szórakozás.
Annak köszönhetően, hogy a szerda óta táborozó nagycsaládosok pénteki napja csak a fesztivál előkészítéséről szólt, nagyon jó lett a rendezvény, hiszen
Fotó: Bodor Tünde
Bőven volt miből válogatni, az 55 féle játék, kézműves tevékenység között mindenki megtalálta a neki valót:
Nekik szólt a Tekergők együttes koncertje, a szülőknek pedig az Ad Hoc Blues Bandé, ők a kapcsolódó nevelésről is meghallgathattak egy előadást.
A Tündérvár egyesületnek többségében Kovászna és Hargita megyei családok a tagjai, de Brassó, Bákó megyeiek is érdemesnek látták csatlakozni, jelenleg összesen mintegy 600-an vannak. A szervezeten belül teljes jogú (szavazati joggal rendelkező) tagok azok a családok, amelyekben legkevesebb három gyermek van, de
A legnagyobb létszámú családok hat gyermeket nevelnek.
Fotó: Bodor Tünde
Az egyesületet alapító Fülöp családban három gyermek van és amint az anyuka, Fülöp Ágnes elmondta, soha egy percre sem kérdőjeleződött meg benne a nagycsalád létjogosultsága:
Igaz, a nagyszülők segítsége is sokat nyomott a latban, mert a szülőknek is kell jusson néha idő egy kicsit felszusszanni, töltődni, hogy aztán újra minőségi időt tölthessenek egymással és teljes énjükkel ott legyenek a családtagoknak.
Az egyesületi elnök, Fülöp Csaba elmondta, ha a kormánynak lennének családsegítő intézkedései és a közhangulat jobb lenne, valószínűleg többen vállalnának több gyermeket, de a szülők időhiánya erősen gátló tényező.
Ennek ellenére ők meggyőződéssel hirdetik, hogy a nagycsalád érték és a családi fesztivállal is igyekeznek kedvet csinálni hozzá a kilátogatóknak.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!