
Fotó: Bodor Tünde
Több százan látogattak ki szombaton a Sepsiszentgyörgy melletti Benedek-mezőre a Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete által megszervezett családi fesztiválra. Számtalan játékkal és koncertekkel várták a gyermekeket, szívet és lelket tápláló előadással a felnőtteket, de főként jó társasággal és nyitott szívvel. Mindezt – vagyis a szórakozást, okulást és a megtartó kötelékeket – az egyesület tagjait alkotó családok házon belül is megtapasztalják, erről vallottak a megkérdezett sokgyerekes szülők.
2024. augusztus 25., 10:092024. augusztus 25., 10:09
A fesztivál negyedik kiadására érkezett családokat Kardosné Gyurkó Katalin, a magyarországi Nagycsaládosok Országos Egyesületének és Fülöp Csaba, a szervező Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesületének elnöke üdvözölte, majd kezdetét vette a kötetlen szórakozás.
Annak köszönhetően, hogy a szerda óta táborozó nagycsaládosok pénteki napja csak a fesztivál előkészítéséről szólt, nagyon jó lett a rendezvény, hiszen
Fotó: Bodor Tünde
Bőven volt miből válogatni, az 55 féle játék, kézműves tevékenység között mindenki megtalálta a neki valót:
Nekik szólt a Tekergők együttes koncertje, a szülőknek pedig az Ad Hoc Blues Bandé, ők a kapcsolódó nevelésről is meghallgathattak egy előadást.
A Tündérvár egyesületnek többségében Kovászna és Hargita megyei családok a tagjai, de Brassó, Bákó megyeiek is érdemesnek látták csatlakozni, jelenleg összesen mintegy 600-an vannak. A szervezeten belül teljes jogú (szavazati joggal rendelkező) tagok azok a családok, amelyekben legkevesebb három gyermek van, de
A legnagyobb létszámú családok hat gyermeket nevelnek.
Fotó: Bodor Tünde
Az egyesületet alapító Fülöp családban három gyermek van és amint az anyuka, Fülöp Ágnes elmondta, soha egy percre sem kérdőjeleződött meg benne a nagycsalád létjogosultsága:
Igaz, a nagyszülők segítsége is sokat nyomott a latban, mert a szülőknek is kell jusson néha idő egy kicsit felszusszanni, töltődni, hogy aztán újra minőségi időt tölthessenek egymással és teljes énjükkel ott legyenek a családtagoknak.
Az egyesületi elnök, Fülöp Csaba elmondta, ha a kormánynak lennének családsegítő intézkedései és a közhangulat jobb lenne, valószínűleg többen vállalnának több gyermeket, de a szülők időhiánya erősen gátló tényező.
Ennek ellenére ők meggyőződéssel hirdetik, hogy a nagycsalád érték és a családi fesztivállal is igyekeznek kedvet csinálni hozzá a kilátogatóknak.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
szóljon hozzá!