
Baloldalt a sportiskola leendő székhelye, jobboldalt a sportszálló, középen sportpálya az egykori kisstadion és nyári színház helyén
Fotó: Tuchiluș Alex
Az utolsó simításokat végzik a volt sepsiszentgyörgyi kisstadion helyén felépült új sportkomplexumnál, remélhetően ebben a hónapban már az átadás is megtörténhet. Ezzel egy hányatott sorsú beruházásra kerülne pont, több mint 13 év után. Legalábbis egy részére.
2024. augusztus 06., 10:432024. augusztus 06., 10:43
A Vasile Goldis utcai, az oktatási minisztérium társfinanszírozásával kivitelezendő beruházás ötletét először 2009-ben terjesztették a helyi tanács elé.
Egy olyan sportkomplexumot álmodott meg a sepsiszentgyörgyi városvezetés, amely
Ennek a költségét a város vállalta. Ehhez a beruházáshoz társul a terület felső részén a sportiskolának építendő új székhely, ahol az épület egyik szárnyába tervezték az irodákat, a másikba pedig birkózásra, illetve labdajátékoknak alkalmas termet, továbbá egy-egy fitnessz- és erőtermet.
A város 2019-ben szerződést bontott, illetve a kormánytól is finanszírozást igényelt, és több mint kétéves szünet után indult újra az építkezés, ezúttal már jó ütemben.
50 férőhelyes sportszállót kap a város, tetőteraszán kávézóval
Fotó: Tuchiluș Alex
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester a Székelyhonnal közölte, hogy
A kivitelező, a Baumeister cég hamarosan kérni fogja a várostól az építkezés átvételét. A befektetés 2024-ben aktualizált értéke közel 19 millió lej, amelyet végül nagyobbrészt kormányfinanszírozásból sikerült biztosítani.
Nemes Áron, a sepsiszentgyörgyi sportiskola igazgatója, megkeresésünkre elmondta, hogy
Ha az oktatási minisztérium jó ütemben folyósítja a pénzt, akkor ez év végére befejezik a beruházást.
Modern sportpályákon lehet majd edzeni, egészségesebb életet élni
Fotó: Tuchiluș Alex
A finanszírozás azonban eléggé akadozik, hiszen legutóbb is kértek 400 ezer lejt a költségekre, ezzel szemben 40 ezret kaptak. Ez évre összesen 2 850 000 lej volt előirányozva az építkezésre és még ez sem elég a befejezésre. Nemes Áron abban bízik, hogy még év végén kiegészítik ezt az összeget.
A minisztériumra háruló teljes költség 8 millió lej.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
szóljon hozzá!