Vezetett túrákra lehet jelentkezni, de koncerttel is várják az érdeklődőket az egykori dohánygyár épületében
Fotó: Pinti Attila
Beteltek a helyek az április 9-re, a dohánygyári nyílt napra szervezett vezetett túrákra – adja hírül a sepsiszentgyörgyi városvezetés. Az óránként induló vezetett túrákon a látogatók megnézhetik a gyártelep udvarát és főépületét, ahol bepillantást nyerhetnek a létesítmény múltjába, jelenébe és jövőjébe.
2022. április 01., 10:342022. április 01., 10:34
2022. április 01., 10:482022. április 01., 10:48
Az érdeklődők megismerhetik a gyár 113 éves történetét, szavazhatnak öt, nekik legjobban tetsző jövőbeli tervre, és megnézhetik azt is, hogy más országokban mivé alakították át a végleg bezárt gyárépületeket. A szervezők ugyanakkor meglepetésekkel és egy szabadtéri koncerttel is készülnek. Mind a 200 rendelkezésre álló hely betelt, de
A városvezetés május folyamán újabb nyílt napot szervez, így azok,
Ugyanakkor április 21-ig online is véleményt lehet nyilvánítani a több mint tíz éve bezárt és tavaly az önkormányzat által megvásárolt egykori dohánygyár jövőjéről.
A TabakFórummal a városvezetés felméri a műemlék-épületegyüttes jövőjéhez kapcsolódó lehetőségeket és ezek közösségi támogatottságát. A felmérés első két hetében több mint 1300 egyedi felhasználó 7000-nél több szavazatot adott le az oldalon. A felsorolt ötletek közül a legnépszerűbbek a következők:
A dohánygyár 360°-os, légi felvételeket is tartalmazó virtuális túrájába épített igényfelmérés április 21-ig tölthető ki a sepsitabak.ro honlapon.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
Alex Florența legfőbb ügyész kedden ismertette azokat a Románia elleni hibrid támadásokat, amelyek a gyanú szerint győzelemhez segítették Călin Georgescut a tavalyi elnökválasztás első fordulójában.
Noha nem adott ki közleményt az érdekvédelem a sztrájk elmaradásáról vagy elhalasztásáról, úgy tűnik, a szerdától tervezett munkabeszüntetéssel járó tiltakozás elmarad. A szakszervezeti felelősök is csak a megerősítés hiányára tudnak hagyatkozni.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden kijelentette, hogy a következő időszakban nem várhatók újabb adó- és illetéknövelések. A politikus ugyanakkor ellenzi a Horeca-ágazatban az újabb áfaemelést.
Hargita megyében három gépjárművezetőt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök keddre virradóan.
László Csaba, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós társulatának munkatársa nyerte el a színházi kritikusok díját – olvasható a színház bejegyzésében.
Szeptember 27-e a határidő a júliusi és augusztusi villanyszámlák kifizetésére használható energiautalványok igénylésére – hívta fel a figyelmet kedden az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
szóljon hozzá!