
Vezetett túrákra lehet jelentkezni, de koncerttel is várják az érdeklődőket az egykori dohánygyár épületében
Fotó: Pinti Attila
Beteltek a helyek az április 9-re, a dohánygyári nyílt napra szervezett vezetett túrákra – adja hírül a sepsiszentgyörgyi városvezetés. Az óránként induló vezetett túrákon a látogatók megnézhetik a gyártelep udvarát és főépületét, ahol bepillantást nyerhetnek a létesítmény múltjába, jelenébe és jövőjébe.
2022. április 01., 10:342022. április 01., 10:34
2022. április 01., 10:482022. április 01., 10:48
Az érdeklődők megismerhetik a gyár 113 éves történetét, szavazhatnak öt, nekik legjobban tetsző jövőbeli tervre, és megnézhetik azt is, hogy más országokban mivé alakították át a végleg bezárt gyárépületeket. A szervezők ugyanakkor meglepetésekkel és egy szabadtéri koncerttel is készülnek. Mind a 200 rendelkezésre álló hely betelt, de
A városvezetés május folyamán újabb nyílt napot szervez, így azok,
Ugyanakkor április 21-ig online is véleményt lehet nyilvánítani a több mint tíz éve bezárt és tavaly az önkormányzat által megvásárolt egykori dohánygyár jövőjéről.
A TabakFórummal a városvezetés felméri a műemlék-épületegyüttes jövőjéhez kapcsolódó lehetőségeket és ezek közösségi támogatottságát. A felmérés első két hetében több mint 1300 egyedi felhasználó 7000-nél több szavazatot adott le az oldalon. A felsorolt ötletek közül a legnépszerűbbek a következők:
A dohánygyár 360°-os, légi felvételeket is tartalmazó virtuális túrájába épített igényfelmérés április 21-ig tölthető ki a sepsitabak.ro honlapon.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A Gyimesek vadregényes erdői között, a hegyek ölelésében egy különleges természeti kincs bújik meg: a Jávárdi-vízesés, vagy ahogyan a helyiek nevezik, a Zúgó. A név tökéletesen illik rá – itt a víz sziklák között zúg le a mélybe.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
szóljon hozzá!