
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az Anna, Hanna mellett a Bence és a Magor is népszerű keresztnév volt Székelyudvarhelyen 2024-ben, ám Derien, Terka, Melody, valamint Áden, Merse és Sion név is szerepel az anyakönyvezett keresztnevek listáján.
2025. január 04., 09:002025. január 04., 09:00
Több gyermek született Székelyudvarhelyen 2024-ben mint 2023-ban, de kevesebb házasságot kötöttek, és közös beleegyezés alapján kimondott válásból is többet jegyeztek tavaly, mint tavalyelőtt – tudtuk meg a székelyudvarhelyi városházánál érdeklődve.
A városháza összesítés alapján októberben volt a legmagasabb (114), márciusban a legalacsonyabb (73) a születések száma.
A leggyakoribb lánynevek 2024-ben az Anna, Zsófia, Dorka, Hanna, Nóra, Sára, Jázmin, Kamilla, Luca és a Rebeka voltak Székelyudvarhelyen. A ritka női nevek listáján szerepel a Derien, Lietta, Lira, Terka, Milla, Babett, Aida, Anais, Delinke, Verona, Kiara és Melody.
A fiúknál továbbra is elsők között szerepel a Bence, a Magor, Balázs, Ádám, Dávid, Zalán, Attila, Hunor és Noel mellett. A legritkábban választott férfi keresztnevek listáját a Jáfet, Áden, Éli, Merse, Ábris, Sion, Aras, Jávor és Mendel nevek vezetik.
Ami az elhalálozásokat illeti, 2024-ben 634-en hunytak el Székelyudvarhelyen, 2023-ban ez a szám 71-gyel kevesebb, tehát 563 volt – derül ki a székelyudvarhelyi városháza anyakönyvi hivatalának statisztikai összesítéséből. A legtöbb halálesetet januárban jegyezték (82) és a legkevesebbet júniusban (38).
A kimutatások alapján 145 pár mondta ki a boldogító igent tavaly, héttel kevesebb, mint az azt megelőző évben, és közös megegyezéssel hat házaspár vált el, ehhez képest 2023-ban mindössze kettőt jegyeztek.
Tavaly augusztusban 31 pár kötött házasságot. A legkevesebbet januárban, februárban és novemberben jegyezték fel – mindhárom hónapban öt-öt esküvő volt.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!