
Archív
Fotó: Haáz Vince
Színes programkínálattal és számtalan koncerttel várják az érdeklődőket a 27. marosvásárhelyi városnapokra, június 27. és 30. között. Összegyűjtöttük a négynapos rendezvény programjait.
2024. június 26., 14:112024. június 26., 14:11
Az immáron 27. kiadásához érkező marosvásárhelyi városnapok több helyszínen, a marosvásárhelyi várban, a Bolyai és Enescu utcában, valamint a főtéren zajlik, rengetek programmal, koncerttel és műsorral fűszerezve. Állandó programként például a Farkas Lovagi Táborban lovagi harcműhelyeket, címertani foglalkozásokat tartanak, és középkori táncok elsajátítására is lehetőség adódik, ugyanakkor a Marosvásárhelyi Őrség fáklyás vonulást, őrjáratot tart a marosvásárhelyi várban.
A Várgalériában Traian Bilțiu-Dăncuș Máramaros színei című kiállítása tekinthető meg, a Rózsák főterén lévő kézműves vásár pedig a városnapok ideje alatt látogatható lesz. Akik pedig csak megpihennének,
Június 27-én, csütörtökön a Várszínpadon a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia hangversenyét lehet megtekinteni 19.30-tól.
A Rózsák terén 17 órakor Nagy Pál festőművész munkáiból nyílik tárlat a Bernády Házban, 19 órától a nyári színpadon operettgálát hallhatnak az érdeklődők, 21.30-tól a toronyzene csendül fel a Közigazgatási Palota tornyából.
Június 28-án, pénteken, a Házasságkötő teremben az Aranylakodalom elnevezésű rendezvényre kerül sor 9 órától, és orgonakoncertet is lehet hallgatni 12 órától a Várgalériában. A Szabók bástyájában Liviu Pancu rendezésében mutatják be Spiró György Prah vagy 6 a 49-ből című vígjátékát 18 órakor, a Mészárosok bástyájában azonos időben Kocsis István A tér című monodrámája lesz látható.
A Várszínpadon 17 órakor fellép a Bronx, a Lady and the Tramps, valamint a larmaRock DP, valamint 18 órakor Jakab Csaba & Band, 23.30-tól pedig a Taxi együttes koncertjére kerül sor. A Főtéren 18 órakor örökzöld slágerek csendülnek fel.
Június 29-én, szombaton a Mészárosok bástyájában Lackfi János megzenésített versei hangzanak el a Lélekfitnesz című koncertelőadáson 19 órakor, míg ugyanebben az időpontban Sławomir Mrożek Emigránsok című alkotását Sorin Misirianțu rendezésében adják.
A Várszínpadon 16 és 20 óra között népzene-és néptáncesttel, 20 és 22 óra között pedig koncertekkel és zenei előadásokkal várják a látogatókat.
A Győzelem Színpadon elsőként 20 órakor Horváth Tamás, majd 21 órakor Ștefan Bănică koncertezik.
Június 30-án, vasárnap szintén rengeteg programponttal készülnek a látogatóknak: a Szabók bástyájában pszichoterápiás rendezvényen lehet részt venni, a Várszínpadon kortárs román és magyar költők megzenésített versei csendülnek fel.
Az est hátralevő részében koncertsorozatot ajánlanak a szervezők: 19 órától Kowalsky meg a Vega lép fel, 21 órakor a Lupii de Foc (Tűzfarkasok) artistacsoport tűzzsonglőr előadással kápráztatja el a közönséget. 22 órától Gheorghe Zamfir a Bukaresti Metropolitan Zenekarral közösen lép színpadra.
A négynapos rendezvényt tűzijátékkal zárják 23.30-kor.
A teljes programfüzet ide kattintva érhető el.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
1 hozzászólás