
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az idén hatodik kiadásához érkező VIBE Fesztivál két olyan pályázatot is hirdetett, mely kifejezetten az erdélyi fiatal tehetségeket szólítja meg, lehetőséget nyújtva nekik az erdélyi nagyközönség előtti bemutatkozásra.
2024. április 26., 12:242024. április 26., 12:24
Az Epic Music Battle 2018 óta már 16 zenekar és 30 DJ számára biztosított bemutatkozási lehetőséget, idén pedig újabb fiatalokat karol fel: a legjobbnak ítélt két zenekar a főszínpadon, további négy zenekar az alternatív színpadon léphet fel, míg 12 DJ a KMDSZ Black Box, az Aréna és az alternatív helyszín színpadán osztozhat – olvasható a szervezők közleményében.
A jelentkezők saját dalokkal és mixekkel pályázhatnak, a legfontosabb kikötés, hogy a versenyben való részvételhez erdélyi lakcímmel vagy származással kell rendelkezni. Az online szavazás május 21-én kezdődik az Vibe fesztivál Instagram-oldalán. A legtöbb szavazatot kapó versenyzők jutnak a döntőbe, ahol rangos zsűri választja ki a végső győzteseket, akik olyan világsztárokkal léphetnek azonos színpadra, mint például Jason Derulo, Sigma, Sigala, Dubfire vagy Fedde Le Grand. Jelentkezni május 19-én, éjfélig lehet.
Emellett a Vibe Fashion Corner és a magyarországi DRK közösen meghirdetett dizájnpályázata arra ösztönzi az erdélyi tervezőket, hogy elkészítsék a Vibe Fesztivál exkluzív merch termékeit (pólók, kapucnis pulóverek). A pályázat nyertesét egy kétszemélyes VIBE-bérlettel jutalmazzák. Első körben szakmai zsűri pontozza a terveket, majd a közönség dönti el, hogy melyik az a dizájn, amelyet szívesen megvásárolna a VIBE Fesztiválon. Az érdekeltek április 28-én éjfélig jelentkezhetnek erre a pályázatra. A versenyzők részletes információkat és jelentkezési űrlapot találnak a Vibe Fesztivál weboldalán mind az Epic Music Battle, mind a dizájn-pályázat kapcsán.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
szóljon hozzá!