
Az udvarhelyihez hasonló műgyepes pályát építenek a háromszéki településen
Korszerű műfüves pálya létesül Kézdivásárhelyen, és jelentős támogatáshoz jut a KSE futballcsapata is – többek közt erről hozott döntést Kézdivásárhely önkormányzata a szeptemberi soros ülésén.
2017. szeptember 06., 20:002017. szeptember 06., 20:00
2017. szeptember 06., 21:122017. szeptember 06., 21:12
A képviselők szerdán reggel gyűltek össze. Többek közt módosították a költségvetést, 100 ezer lejt csoportosítottak át a jégpálya területének rendezésére, 50 ezer lejt a sportszálló kazánjának cseréjére, 60 ezer lejt az udvarterek csatornázási tervének korszerűsítésére, és 34 ezer lejjel egészítették ki az új hókotró gép megvásárlására szánt keretet.
A létesítmény kialakítását a Futball Klub Csíkszereda Egyesület végzi, összköltsége 300 ezer euró. Egy 240 férőhelyes lelátót és esti kivilágítással felszerelt műfüves pályát alakítanak ki, a területet tíz évre adja át Kézdivásárhely önkormányzata az egyesületnek.
Ahhoz, hogy a beruházás megtörténjen, a Petőfi Sándor utca 54. szám alatti ingatlan felosztására volt szükség, egy részét ugyanis át kell adni az egyesületnek, hogy a munkálatot elkezdhesse, tájékoztat az önkormányzat sajtóirodája.
Ugyanakkor a KSE futballcsapatának 200 ezer lejes támogatást szavaztak meg a várostyák. „Végre megszületett egy olyan határozat, amely lehetőséget ad az önkormányzatoknak, hogy klubokat támogassanak. 12 év után ismét van harmadik ligás focicsapata a városnak, de ahhoz, hogy itt meg is maradjunk, komoly anyagi finanszírozásra van szükség” – fogalmazott Bokor Tibor polgármester.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
szóljon hozzá!