
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Mozgóurnát 1721 személy igényelt Kovászna megyéből a romániai elnökválasztás első fordulójában. Dr. Gáspár Zsolt szerint ennél nagyobb azok száma, akik betegségük vagy mozgáskorlátozottságuk okán nem tudtak élni szavazati jogukkal.
2024. november 28., 08:402024. november 28., 08:40
2024. november 28., 08:412024. november 28., 08:41
A romániai elnökválasztás első fordulójában Kovászna megyében 78 059 személy élt szavazati jogával, közülük 1721 beteg vagy mozgáskorlátozott személy igényelt mozgóurnát, vagyis a szavazók 2,2 százaléka. Országos viszonylatban ez az arány alig haladja meg 1 százalékot (97 660 személy a 9 465 257-ből), ami azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy nálunk mindenki kihasználta volna ezt a lehetőséget – mondta lapunknak dr. Gáspár Zsolt.
A mintegy 430 tagot számláló Kovászna Megyei Orvosi Kollégium október végén megválasztott új elnöke úgy véli, Háromszéken ennél jóval magasabb azoknak a száma, akik számára nehézséget okozott volna elmenni szavazókörzetük központjában, és ezért inkább otthon maradtak, habár nekik is lehetőségek lett volna mozgóurnát igényelni. A kézdivásárhelyi családorvos-főorvos hangsúlyozta:
Dr. Gáspár Zsolt egyetért Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármesterének a választásokat szervező hatóságokhoz címzett felhívásával, miszerint tegyenek meg mindent, hogy az emberek gyakorolni tudják a választáshoz való alkotmányos jogukat.
Dr. Gáspár Zsolt családorvos-főorvos, a Kovászna megyei kollégium új elnöke minden rászorulót arra biztat, igényeljen mozgóurnát
Fotó: Dr. Gáspár Zsolt személyes archívuma
Ugyanakkor azt is nyomatékosítani kívánta lapunknak, hogy Kovászna megye orvostársadalma is átérzi most vasárnapi parlamenti, valamint az elnökválasztás egy héttel későbbi, második fordulójának fontosságát, ezért a maga részéről minden segítséget megad ahhoz, hogy a részvétel mindkét alkalommal a lehető legmagasabb legyen.
Mozgóurna a családorvosokon keresztül is kérhető, de a 0267-352552-es vagy a 0735-610100-as telefonszámon, illetve a haromszek@rmdsz.ro e-mail-címen közvetlenül is mód van igényelni november 30-ig – tette hozzá. Az RMDSZ megyei szervezetének munkatársai kérésre házhoz viszik a kitöltendő nyomtatványokat.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn Nagybányán kijelentette, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak megoldást kell találnia Románia stabilitásának megőrzésére.
Több megyére kiterjedő ellenőrzést tartottak április 19-én, vasárnap délután a 15-ös országúton, amelyben Hargita, Maros, Kovászna, Bákó és Neamț megye rendőrei vettek részt.
Nicușor Dan államfő hétfőn kijelentette, hogy nincs napirenden az áfa (TVA) módosítása, mivel ezt az adót a 2026-os költségvetés rögzíti.
Várhatóan tizenhat minisztérium lesz a Tisza-kormányban – jelentette be az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
szóljon hozzá!