
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Július másodikai kezdettel mobil oltócsapatok révén elérhetővé válik a helyszíni oltakozás lehetősége azon Hargita megyei települések lakói számára is, ahol nem működnek oltóközpontok.
2021. június 24., 15:192021. június 24., 15:19
Július 2. és 27. között a meglévő oltóközpontok személyzetéből összeálló mobil csapatok fognak kiszállni a településekre, hogy helyben immunizálják a helyieket a Pfizer-BioNTech vagy a Johnson & Johnson vakcinájával. Hargita megyében 56 helyszínre szállnak ki az oltócsapatok. Előjegyzés nem szükséges, az érdeklődők kizárólag a személyi igazolványukat kell magukkal vigyék
Az oltás helyszínét mindenhol a helyi önkormányzatok jelölik ki. Az ideiglenes oltóközpontok 9 órától 17 óráig tartanak majd nyitva, az immunizálás pontos dátuma települések szerinti eloszlásban ide kattintva érhető el.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
szóljon hozzá!